top of page
Szukaj

Kongres Nowej Mobilności w Lublinie


W najbliższych dniach, czyli 9 i 10 września 2019 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbędzie się największa konferencja o tematyce elektromobilności – Kongres Nowej Mobilności. Miasto Lublin zostało gospodarzem i głównym partnerem tego pionierskiego wydarzenia w Polsce. Kongres organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Związek Miast Polskich. Do wydarzenia dołączyło wielu partnerów branżowych i merytorycznych.

Jakie cele przyświecają Kongresowi? Głównym jest realizacja innowacyjnych koncepcji nowych mobilności w taki sposób, aby przenieść je z aktualnej pozycji do zastosowania w transporcie miejskim (zbiorowym), systemów wynajmu samochodów, rowerów miejskich i pozostałych usług w zakresie komunikacji miejskiej. Jest to istotą idei smart city. Organizatorzy skierowali wydarzenie nie tylko do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, ale również do liderów rynku, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Zaproszenie do udziału w Kongresie dostali m.in. włodarze polskich miast, przedstawiciele rad gmin, a także pracownicy samorządowi w urzędach gminnych, powiatowych i marszałkowskich, którzy na co dzień zajmują się elektromobilnością. Uczestnikami będą zarówno przedstawiciele miast, które dążą do wdrożenia zeroemisyjnej i efektywnej mobilności dla swoich obywateli, jak i dostawcy usług mobilności, którzy oferują usługi MaaS. Będą producenci samochodów, którzy produkują auta dla nowej generacji klientów, pojawią się organizatorzy transportu publicznego, którzy wykorzystują najnowsze technologie, dostawcy platform i systemów zasilających zintegrowany system transportu w inteligentnych miastach, a Platformy Mobility Analytics dostarczą dane, które ostatecznie umożliwią miastom, dostawcom usług i producentom samochodów, wykorzystywanie najnowszych rozwiązań. Podczas wydarzenia będzie można spotkać się z ekspertami w tej dziedzinie i porozmawiać o najnowszych trendach na rynku. Wymiernymi korzyściami będą: praktyczna wiedza i możliwość nawiązania kontaktów z przedstawicielami branży elektromobilnej w Polsce i na świecie, które w przyszłości mogą integrować nowoczesne platformy i usługi.


Aktualnie Europa przechodzi rewolucję w tej branży, więc takie spotkanie jest jak najbardziej na czasie. Organizatorzy chcą, aby formuła Kongresu była odmienna od tradycyjnych form i jednoosobowych narracji – będą dyskusje, debaty i sesje inspiracyjne. Będzie można podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na ten temat oraz znaleźć najlepsze rozwiązania istniejących problemów i odpowiedzi na kluczowe pytania.


Szczegóły na temat Kongresu Nowej Mobilności 2019 dostępne są na stronie: www.kongresnowejmobilnosci.plOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page