top of page
Szukaj

Tesla. Kultowy samochód w subskrypcji

Tesla – czy jest to naprawdę najlepsze auto na świecie?


Wyobraź sobie taką sytuację: siedzisz wygodnie w fotelu, który jest idealnie

dopasowany do pleców, Twoje dłonie obejmują świetnie wyprofilowaną kierownicę, a oko cieszą wykonane z dbałością o każdy szczegół, detale na tablicy rozdzielczej. Nareszcie możesz włączyć silnik, wciskasz pedał gazu, a samochód przyjemnie posuwa się do przodu. Przyspieszenie? Przyjemnie i delikatnie wciska Cię w fotel kierowcy. Jest taki samochód, który urzeka i nigdy nie zawiedzie swojego właściciela.
Tesla – czy jest to naprawdę najlepsze auto na świecie? Dlaczego warto nim

jeździć? Odpowiedzi na te i podobne pytania z pewnością nie raz zadawał sobie

każdy, kto śledzi nowinki technologiczne, interesuje się motoryzacją i bliska mu jest troska o środowisko. Fora internetowe są przepełnione różnymi opiniami o Tesli: że się psuje, że jakość kiepska, że usterki no i w końcu, że to nie jest samochód na polskie drogi. Często swoje zdanie wyrażają osoby, które nigdy nawet nie siedziały w Tesli, a tym bardziej nią jeździły, więc skąd mają wiedzieć, jak to jest naprawdę?


Tesla jest amerykańską marką sportowych i luksusowych samochodów

elektrycznych powstałą w Kalifornii, a nazwa firmy pochodzi od nazwiska

serbskiego inżyniera, Nikola Tesli, który wynalazł mnóstwo urządzeń

elektrycznych. Firma jest na rynku od 2003 roku, a jej właścicielem jest Elon

Musk. Prace nad pierwszym samochodem – Roadsterem, trwały ok. 5 lat, a

jego osiągi były bardzo zbliżone do aut sportowych napędzanych benzyną.

Aktualnie marka ma swojej ofercie trzy warianty samochodów: Tesla Model S,

Tesla Model X i Tesla Model 3 i każdy z nich ma napęd elektryczny.


Skąd w takim razie, wziąć wiarygodne opinie na temat Tesli? Jak sprawdzić, na czym polega fenomen tych samochodów? Wiadome jest, że szukasz potwierdzonych informacji, gdy zastanawiasz się nad zmianą auta na elektryczne i chcesz mieć pełną wiedzę, aby wybrać właściwie. Już jest o wiele łatwiej! Wszyscy fani aut elektrycznych mogą zdecydować się na długoterminowy wynajem Tesli Model 3. Ten kompaktowy „elektryk” od 26 czerwca wszedł do stałej oferty firmy Qarson, która tym samym mocno stawia na elektromobilność. Kierowcy mają do wyboru dwie wersje modelu 3: Standard Range Plus oraz Long Range AWD. Opcja Standard gwarantuje zasięgi nawet do 400 km, z kolei zasięg wersji Long przekracza 500 km. Obie wersje mogą osiągać prędkość maksymalną ok. 230 km/h, a samo ładowanie baterii jest możliwe nie tylko w punktach Tesla Supercharger, ale również na stacjach ładowania samochodów elektrycznych zlokalizowanych na terenie całego kraju oraz… w domu!


Aktualnie w naszym pięknym kraju nad Wisłą, jeździ prawie 6 tys. „elektryków”, w tym Tesli. Centralna Ewidencja Pojazdów podaje, że w Polsce pod koniec marca 2019 roku było zarejestrowanych dokładnie 400 elektrycznych samochodów marki Tesla i jest wśród nich pięć najnowszych modeli „trójki”. Najpopularniejszym modelem wśród nowych nabywców jest S (280 aut), a kolejnym X (96 zarejestrowanych samochodów).


W ciągu dwóch lat użytkowania Tesli możesz zdecydować się na jej nową wersję lub zupełnie inny samochód – takie rozwiązanie z pewnością przyczyni się do popularyzacji elektromobilności w Polsce. Wiadomo – im łatwiejszy dostęp do „elektryków”, tym jeszcze bardziej rozwinięta siatka stacji ładowania. Jesteśmy świadomi, że wszystko, co nowe niesie ze sobą pewne obawy, ale zauważamy też, że takie przekonanie coraz bardziej nie ma racji bytu i odbiorcy są świadomi właściwego wyboru. Najważniejsze jest ostateczne usunięcie wszelkich wątpliwości ze strony nowych właścicieli.


Wiemy, co teraz myślisz: No tak… ekologia, najnowsze technologie, zazdrość w oczach innych kierowców i ciekawskie spojrzenia przechodniów, ale co z opłatami? Czy stać mnie na subskrypcję Tesli?

Odpowiadamy: firma Qarson daje możliwość wyboru spośród dwóch opcji w każdej z wersji. Opłata abonamentowa dla Tesli 3 w wersji Standard Range Plus wynosi od: - 3 999 zł brutto w ramach umowy podpisywanej na 36 miesięcy lub - 4 599 zł brutto w ramach umowy zawartej na 24 miesiące. Gdy zdecydujesz się na wersję Long Range AWD, wówczas koszt miesięcznego abonamentu wyniesie od 4 899 zł brutto przy umowie podpisywanej na 36 miesięcy. Na pochwałę zasługuje fakt, że wszelkie przeglądy i naprawy są w cenie. Czyż to nie jest wspaniałe rozwiązanie? Dostajesz nowy samochód, którym możesz jeździć przez 24 lub 36 miesięcy, testować go, sprawdzać osiągi, ekologicznie podróżować, aby ostatecznie przekonać się, że „elektryk” musi na stałe zagościć w Twoim garażu.


Ciekawi jesteśmy, jak polscy kierowcy zareagują na tę ofertę? Na te informacje jednak musimy trochę poczekać. Będziemy śledzić dalszy rozwój sytuacji i obiecujemy, że podzielimy się wnioskami na naszym blogu!


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page